skip to Main Content

ČT Author Cup 2023 na gravelu

Jednoho jarního odpoledne brácha nadhodil, že bychom mohli jet ČT Author Cup. A já na to, proč ne. Posíláme přihlášky, platíme startovné a přípravná fáze začíná.

Mluvíme o tom mezi kamarády a přidávají se k nám Zuzka a Jirka. Původní cíl, hlavně to dojet, přestává být aktuální. Řešíme potravinové doplňky, porovnáváme časy. Nakonec si 3 z nás pořídí nová kola. Tedy všichni kromě mě. Každý si koupí Canyon Exceed, každý jinou výbavu CF5, CF6, CF7. Exceed je závodní XC s karbonovým rámem, jednoduše ideální kolo na podobnou událost. Na výsledky závodu jsme zvědaví, poněvadž já jsem rozhodnutý pro gravel.

Jedeme delší trasu 66km s převýšením 1500m. V den závodu si dávám následující cíl. Zajet to pod 3h je povinnost, když to dám do 2h 45m budu spokojen a když se zadaří to odjet pod 2.5h, bude to paráda.

Začátek trasy mi sedl. Jelo se po asfaltu a tam gravel valí jednoznačně líp než MTB. Brácha v závěsu a po chvíli jsme se celé naší skupině urvali. Netrvá to dlouho a dojíždíme vlnu před námi. Asfaltový povrch se rychle mění na šotolinu a betonové panely a na gravelu to chce vyšší soustředění. Gravel z mého pohledu dost ztrácí na pasážích z kopce dolů. Zatímco MTB jede jak tank a člověk může jet rychleji a bezstarostněji, gravel každou díru, širší mezeru mezi betonovými panely či bahnitý úsek při nepozornosti tvrdě potrestá. Závod mě bavil, ale pokud bych si mohl vybral mezi gravelem a slušně vybaveným hardtailem, bral bych HT.

Výsledný čas 2:31:03.8.

Výsledek to pro mě není špatný, ale velmi překvapil brácha, který to na Exceedu CF 7 zajel pod 2,5h. Dovolím si říct, že je mezi námi zdravá rivalita a i když jsem se zprvu cítil, že vítězství v naší skupině urvu pro sebe, bráchovi to přeji. Nicméně rukavice je hozená a příští rok to prostě musím zajet líp. Díky dobrému umístění budeme v roce 2024 startovat z první vlny, což věřím, že zase bude úplně jiný zážitek. Člověk se může chytnou nějaké skupinky a trochu taktizovat. Tak zas za rok!

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top