skip to Main Content

MTB Canyon Neuron CF 8

„Hele, co ten gravel, stačí to jako jedno kolo?“ Na to se mě ptá čím dál víc lidí. A odpověď je jasná, pokud máte rádi jízdu v terénu, tak nestačí.

Za poslední 3 roky jsem si koupil 3 nová celoodpružená kola. Ale pořád nějak nebylo ono. Z kopce jela všechna dobře, ale do kopce ať už v terénu či mimo něj, to byla nezáživná dřina. Letos se konečně zadařilo a vybral jsem bike, který mi naprosto vyhovuje ve všech ohledech. Trail bike na 29″ kolech s karbonovým rámem se zdvihy 140/130mm – Canyon Neuron CF 8.

Je to bike s geometrií spíš k XC než k enduru, což je přesně to, co jsem hledal. Osazení jsem zvolil Shimano SLX. Na předchozím kole jsem vozil XT a jediný, co mě při koupi trochu znervózňovalo byly brzdy. Přece jen 4pístkový XTčka se chovají vzorově, avšak jelikož mám 70kg, šel jsem do CF 8. Reálná zkušenost velmi dobrá, na limity SLX brzdy jsem se ještě nedostal. SLX sada mi přijde ideální kompromis, vše funguje, jak má, ale když se objeví technický problém, SLX vás finančně nezrujnuje. Vloni jsem v Rakousku urval XT přehazovačku – nová přehazovačka plus montáž cca 4 300 Kč. I když mám Neurona od léta, přehazovačku se mi už taky podařilo urvat – v tomto případě to vyšlo na 1 850 Kč. A zrovna s Neuronem jsem nejel žádný peklo, stačil tenký klacek, který se přimotal do zadního kola a dojezdil jsem. Řešením by byla přehazovačka XTR, která má kovovou konstrukci, ale to už je finančně zas někde úplně jinde.

Na Neuronu mám momentálně najeto cca 800 km převážně v terénu. Kolo má z výroby vyvážené komponenty a tak nebylo zapotřebí nic měnit. Avšak nakonec jsem jeden upgrade přeci jen udělal. Pořídil jsem karbonová řídítka Race Face Next 35 se zdvihem 20 mm.

Král je mrtev, ať žije král!“ Canyon Neuron CF 8 2023

Canyon Neuron CF je vážně skvělé kolo. Je tak dobré, že když vyšel nový model s vylepšenou geometrií a pár novými detaily, neudržel jsem se a musel jsem ho mít.

Bral jsem osvědčenou výbavu CF 8, ale hned na začátek to chtělo pár upgradů. Na kolo jsem hned po koupil hodil karbonová řídítka Next Race 35 s zdvihem 20mm, řazení a přehazovačku XT. Kolo zajíždím a první dojmy jsou velmi dobré. Až najedu víc kilometrů, pustím se do srovnání mezi starým a novým modelem.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top