skip to Main Content

ZYCLE ZBike recenze a zkušenosti s cyklotrenažérem

Je leden, konec zimy v nedohlednu a mě začíná citelně chybět cyklistka. Ježdění v mrazu a za tmy není nic pro mě a tak se začínám poohlížet po nějakém cyklotrenažéru. Jelikož bydlím v bytě, má volba padla na tzv. indoor bike. A hned zprvu mám dva favority.

Insportline inCondi S800i vs Trinfit Spin S800i

Incondi mi kvalitativně přijde na vyšší úrovni, avšak chybí kompatibilita s chytrými aplikacemi jako Zwift a Rouvy. To je výrazný deficit. Zaměřím se tedy na stroj TRINFIT Spin S800i a googlím recenze a zkušenosti.

Jako první výrazné negativum mi přijde klamavá propagace výrobce, že trenažér je kompatibilní s aplikací Rouvy. Což zkrátka není pravda, protože Rouvy nepřenáší do trenažéru automatickou zátěž v závislosti na profilu trati. Přes kontaktní formulář na webu Fitham jsem se ptal na detaily a bylo mi sděleno, že kompatibilita je řešena s Rouvy, že k nim bude stroj zaslán a že Rouvy upraví software tak, aby byla aplikace se strojem kompatibilní. Zakončeno větou: „Každopádně do budoucna by měl být Spin S800i plně kompatibilní.“ Samozřejmě jsem si to ověřil u Rouvy a jejich odpověď zněla: „Bohužel tento trenažér není podporován a ani se jeho podpora v současné době neplánuje.“ Někdo tady tedy pěkně kecá.

Pak mě zrovna dvakrát nenadchl držák tabletu. Pokud si na trenažér umístím tablet, nedostanu se k ovládání zátěže, které je v tu chvíli pod tabletem. Co je tohle za řešení? Další problém u Spin je ten, že ho nenapojím na můj hrudní pás Polar H10 a musel bych koupit nový hruďák 5 kHz, který je z mého pohledu daleko za přesností hruďáku s Ant+ či Bluetooth.

Zkrátka a dobře u obou trenažérů bylo hodně kompromisů a ve finále si nemyslím, že by mi nějaký stroj dělal dlouhodobě radost. Chce to sáhnout hlouběji do kapsy.

Zycle ZBike Smart Bike

Na papíře to je úplně jiná liga.

Bezdrátové ANT+, Bluetooth FTMS

Přesnost měření výkonu +-2%

Aktualizace softwaru přes mobilní aplikaci

Výroba v EU (Španělsko)

Googlím zahraniční recenze a zkušenosti a mj. narážím na časově omezenou akci, kdy se dá ZBike pořídit za 1 075 EUR včetně dopravy do Čech. Objednávám, platím kartou a čekám co přijde. Sedmý den od objednání mám trenažér v bytě. Během hodinky sestaveno a jde se na testovačku.

Neuvěřitelně realistický pocit.

Ve fitku nevydržím na rotopedu ani 5 minut, za to Zbike… To je jiná káva! Na tom si člověk dokáže dát slušně do těla :-). Napojení na jakoukoli aplikaci bez problémů. Použití je velmi jednoduché a intuitivní. Trenažer je opravdu extrémně tichý. Na běžném kole nemám wattmetr, takže je to moje první zkušenost s měřením výkonu a musím říct, že je to společně s tepovou frekvencí hlavní údaj, který sleduji.

Kompatibilita s aplikacemi a Garminem

Garmin Edge 830
Díky Ant+ se dá cyklotrenažér jednoduše propojit s navigací Garmin Edge. Pokud tedy máte nějaký oblíbený okruh, není problém si vytvořit trasu v Garmin Connect a následně si spustit virtuální jízdu doma v bytě.

Kinomap
Jednodušší aplikace, kde mi stačilo 14 denní lhůta na vyzkoušení. O placené verzi neuvažuji.

Zwift
Aplikace s nejvyšším počtem aktivních uživatelů. Kromě samotných závodů a vyjížděk jsou zajímavé i tréninky.

Rouvy
V tuto chvíli hodnotím o chlup líp než Zwift.

Kvalita zpracování cyklotrenažéru

Vzhledem k tomu, že Zbike je ze Španělska, čekal jsem, že kvalita zpracování bude na podstatně vyšší úrovni než u levnějších strojů z Číny (Insportline, Trinfit). Kvalitou stroje jsem byl lehce zklamán. Páky na dotahování jsou hliníkové (uvidíme, jak dlouho vydrží), šrouby jsou nalakované silnou vrstvou laku – do závitů se jim napoprvé moc nechce, košík na bidon přišel prasklý, brzda skoro nebrzdí, ke stroji jsou dodávány velmi nekvalitní pedály.

Reklamace

U Shimano pedálů se mi nikdy nestalo, že by se někdy povolili. Spíš naopak. I když je promažu, stejně mám většinou problém je sundat. U dodávaných pedálů se stává, že se povolují, i když jsou dostatečně utažené. V průběhu jedné vyjížďky a při šlapání ve stoje, se mi pedál povolil a zařízl do kliky. Výsledkem tedy byl zničený závit u jedné z klik. Takové pedály u stroje s doporučenou cenou 40 tisíc korun bych opravdu nečekal. To ať tam radši nedávají žádné.

Výhodou u Zycle je, že reklamaci uplatňujete napřímo u výrobce. Je tedy jedno jestli si trenažér koupíte v Čechách nebo v zahraničí. Zkusil jsem tedy uplatnit reklamaci s tím, že mi ji nejspíš zamítnou. Jak jsem byl příjemně překvapen! V rámci reklamace mi ze Španělska přišly nové kliky i nové pedály. Zajímavé je, že jak kliky tak pedály byly jiné než původní díly u mého stroje. Pedály vypadaly o dost líp, avšak stejně jsem nehodlal nic riskovat a do nových klik šly rovnou Shimana SPD PD-M520. Od té doby pohodička a vše funguje na výbornou.

Shrnutí

Jak píšu o pár řádek výše, kvalita zpracování mě trochu zklamala, avšak dalo by se říct, že se jednalo o drobnosti. Kompatibilita s aplikacemi funguje na výbornou. Jízda na trenažéru je velmi realistická a díky aplikacím se jen tak neomrzí. Osobně si myslím, že za cenu do 30 tisíc korun se jedná o skvělý kup, který v dané cenové kategorii nemá konkurenci.

Kde koupit Zycle ZBike?
Pokud bych si cyklotrenažér koupil nyní, koupil bych ho ve spolupráci s Rouvy za cenu 1 199 EUR a 6ti měsíčním členství zdarma. To hodnotím jako velmi dobrou nabídku.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top