skip to Main Content

Javornické okruhy – MTB traily

Javornické okruhy

„Hele, co ten gravel, stačí to jako jedno kolo?“ Na to se mě ptá čím dál víc lidí. A odpověď je jasná, pokud máte rádi jízdu v terénu, tak nestačí. Kromě gravela mám tedy ještě trail bike Canyon Neuron CF.

Mezi mé srdcové MTB lokality patří Trutnov Trails a Javornické okruhy. V tomto příspěvku vám popíšu mou zkušenost s Javornickými okruhy. Javornické okruhy mají své webové stránky, kde naleznete více informací a popis jednotlivých tras.

Je nutné podotknou, že se jedná o přírodní většinou neznačené cesty, proto se bez navigace neobejdete. Na druhou stranu je zde minimální zásah do okolní přírody a to se mi na tom líbí. Na trasách dostanete náročnější kořenovo-kamenité úseky, spoustu pěkných singltrailů, něco málo technických enduro lahůdek a to vše s nádhernými výhledy na Šumavu, Pošumaví a majestátní královský hrad Kašperk.

Přes 3 tisícovky, 2 rozhledy a 1 hrad

Má nejoblíbenější trasa je Přes 3 tisícovky, 2 rozhledy a 1 hrad. I když má tento okruh „jen“ kolem 50 km, nenechte se mýlit. Důkladně prověří vaší jak fyzickou tak technickou průpravu, obzvlášť pokud pojedete za mokra.

50.75 km
1,566 m
50.75 km
1,566 m

Je sobotní ráno, v Budějcích naložím kolo na auto a vyrážím směr Javorník. Za hodinku jsem na místě, připravím kolo, převleču se, zapínám GPS a dávám se na trasu.

Je to jak horská dráha, nahoru, dolu, chvilku pohodička a pak zas makačka, ale přesně tak to mám rád. V Kašperských Horách zastavuji u místního pivovaru na oběd a pokračuji dál po trase. Prostředí se neustále mění, kameno-kořenové úseky, singl traily, lesní cesty, takhle si představuji přírodní MTB okruh.

Značně zmožený, ale spokojený přijíždím v podvečerních hodinách k autu. Opět to stálo za to a potvrdilo se mi, že tento typ tras mi sedí jak prd*l na hrnec. Všechna ta zákoutí, nečekané odbočky, různorodé prostředí, dechberoucí výhledy (i kopce :-)), tohle prostě dokáže naplánovat jen místní nadšený cyklo domorodec :-). Díky moc!

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top