skip to Main Content

Test vybavení – jižní Čechy

Plán objet republiku je jasný. Nicméně pořád zůstává nezodpovězená otázka, jestli mi nakoupená výbava bude vyhovovat. 3denní výprava by měla vše prověřit.

Mezi novou výbavu patří kolo, stan, vařič, spacák, brašny. Zkrátka většina toho, co s sebou vezu. Pro pořádnou testovačku jsem se tedy rozhodl zvolit 3denní okruh České Budějovice – Třeboňsko – Dolní Dvořiště – Přední Výtoň – Nová Pec – Horní Planá – Boletice – Křemže – České Budějovice.

Den 1

ČB - Třeboňsko - Nové Hrady - Dolní Dvořiště

138.16 km
1 758 m
138.16 km
1 758 m

Po vyjetí si zvykám na přidanou hmotnost. Do kopců řadím nižší převody a zvyšuji kadenci. Přeci jen je to jiný styl jízdy než když člověk jede nalehko.

Za chvíli jsem v Třeboni na náměstí a první posilňující zastávka musí být :-). V místní kavárně si dávám zmrzlinu a kafe a po chvíli jedu dál. Co se mi během mých cest osvědčilo, pokud narazíte na pěkné místo, zastavte a dejte si něco dobrého. Čekat na první zastávku do poloviny denní trasy není ta nejlepší strategie :-).

Pokračuji dál přes Chlum u Třeboně, České Velenice, Nové Hrady, v Dobré Vodě naberu vodu z pramene a pokračuji směrem přes Pohorskou Ves až do Dolního Dvořiště. Za vesnicí kouknu na hodinky a vidím vzdálenost přes 130km a začnu hledat vhodné místo na přenocování.

Den 2

Horní Dvořiště - Přední Výtoň - Nová Pec - Horní Planá - Boletice - Křemže

115.19 km
1 965 m
115.19 km
1 965 m

Cesta přes Horní Dvořiště do Přední Výtoně – pravděpodobně nejnáročnější úsek výpravy. Kopec za kopcem plus horší povrch. Do Výtoně jsem přijel slušně vyřízený.

Zastávka byla nevyhnutelná. Dávám malinovku. Doplním vodu a vyrážím směr Horní Planá, kde je moje oblíbená hospoda. Cesta kolem Lipna je pěkná až na jednu pořádnou černou zmiji, kterou jsem málem přejel u Schwarzenberského kanálu před Novou Pecí. To mě bude děsit ještě hodně dlouho :-D. Konečně dojíždím od Horní Plané a dávám výborný oběd zakončený skvělou kávou.

Přes Boletice a Kleť dojíždím do Křemže. Vykoupím večerku na náměstí a říkám si, jestli to dotáhnu dom nebo přespím v okolí. Jelikož to jsem měl vyhrazené 3dny a věci na přespání jsem vyzkoušel jen jednou, volím druhou možnost a přespávám v okolí Křemže.

Den 3

Boršov - České Budějovice

Poslední den už mi zbývá jen dojetí dom. Kromě cesty, kterou znám zpaměti, najíždím na novou cyklostezku z Boršova do Plané. Poté už jen pár posledních km a jsem doma.

Shrnutí

Byly to náročné 3 dny, ale musím říct, že všechno vybavení se osvědčilo. Dal jsem si s výběrem práci, pročítal nejrůznější hodnocení, tipy, vracel zboží, které neodpovídalo mým potřebám a celkově jsem nad zvolenou výbavou strávil dost času, ale vyplatilo se to. Jediné slabší místo byla moje fyzička. Na republiku to bude chtít ještě něco najezdit.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top