skip to Main Content

Gravel Canyon Grizl CF 7

Po nějakém gravelu jsem pokukoval nějakou dobu. A protože Canyon má kola s dobře vyváženým komponenty za příznivou cenu, vyhlídl jsem si Canyon Grizl CF 6. Jelikož ale nebyl skladem, ještě jsem něco pogooglil, popřemýšlel a nakonec jsem se rozhodl pro pohon 2×11, který má model Grizl CF 7. Má volba tedy padla na něj. Stačilo si jen vyčíhat, až bude dostupný.

Než jsem si kolo koupil, řekl jsem si, že abych si koupi kola vnitřně obhájil, chce to nějakou pořádnou výpravu. Z České republiky jsem projel Šumavu, Krušné hory, České Švýcarsko, Lužické hory, Jizerské hory, Vysočinu, Třeboňsko. Co takhle objet celou republiku na kole po hranicích? Hm, to už je dobrý důvod proč pořídit gravela :-).

Jako nápad mě to nadchlo, otevřel jsem mapy.cz, vyznačil hrubou trasu, zkoukl počet kilometrů a výškových metrů a bylo jasno, vydám se na objetí České republiky na kole po hranicích.

Silniční kola - Mavic Ksyrium S

Ke kolu jsem pořídil sadu silničních kol Mavic Ksyrium S a pláště Schwalbe One 28mm. Tahle kombinace vážně valí, budiž důkazem, že na jeden zátah se mi podařilo odjet 300 km.

Shrnutí

Canyon Grizl CF je univerzální rychlé kolo, se kterým se můžete vydat na vícedenní bikepacking či na rychlý švih po práci. Obzvlášť pokud si ke kolu pořídíte silniční sadu kol, možnosti jsou takřka neomezené. Za letošní sezónu (2022) mám nalítáno přes 5 tis. km a pořád mě tenhle gravel neskutečně baví.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top