skip to Main Content

Ideální den na osobák

Na hardtailu 29″ mám osobák 169 km/ den. Kolik se dá ujet na gravelu se silničními koly? To nevím, ale musím to hecnout! :-)

Osobák - gravel se silničními koly

255.52 km
3 362 m
255.52 km
3 362 m

Zvolil jsem trasu České Budějovice – Velešín – Světlík – Černá v Pošumaví – Horní Planá – Vojenský újezd Boletice – Netolice – Vodňany – Týn nad Vltavou – Hluboká nad Vltavou – České Budějovice. Nutno podotknout, že některé úseky byly spíš na gravel, nicméně pláště Schwalbe One s mlíkem vydržely a nemusel jsem řešit defekt.

Jelo se mi dobře, prostředí bylo zajímavé. Samozřejmě nesměl chybět oběd v Horní Plané, kde se stavím vždy, když jedu kolem. Krize přišla před Bavorovem. Zastavil jsem v známém občerstvení, kde jsem nabral sílu a vyrazil směr Týn nad Vltavou. Na psychiku je hrozně znát, když se začínáte blížit domů. Takže cesta z Týna na Hlubokou byla dobrá. Nicméně, když jsem na Hluboké koukl na ujetou vzdálenost, bylo jasné, že když pojedu po stezce kolem řeky do ČB, přes 250 km se nedostanu.

Finální část cesty jsem si tedy protáhl přes Břehov a Žabovřesky.

Shrnutí

Když máte gravela a k tomu 2 sady kol, je to jako byste měli 2 samostatná jízdní kola. To, co se dá ujet se silničními koly, by na gravelových šlo jen těžko. Tenhle den se vskutku vydařil, když jsem dojížděl dom, měl jsem z toho radost. Nicméně jedna věc je jistá, tohle se bude překonávat těžko :-).

2 komentářů k zobrazení

  1. Pěknej výkon. Můžu dotaz – proč jsi jel přes Velešín? Tam je okolo Římovské nádrže taková strašná panelka, ne? To byl test silničních plášťů? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top