skip to Main Content

300 km na gravelu? Jde to!

Baví mě posouvat si své hranice a jelikož je polovina srpna a dny se začínají zkracovat, je nejvyšší čas hecnout nějakou pořádnou štreku. V plánu je pokořit hranici 300 km na gravel biku v rámci jednoho dne. Na gravel, který má v základu pláště 45mm, jsem obul silniční kola a pláště Schwalbe One 28mm.

Osobák - gravel se silničními koly nr. 2

300.42 km
3 320 m
300.42 km
3 320 m

Jelikož při plánování trasy vždycky trochu riskuji, abych se vyhnul hlavním tahům, zase mi to moc nevyšlo na prvních 30 kilometrech. Díry, kameny, kořeny, šotolina… Ale jedu pomalu a pláště drží. Tenhle úsek nějak překodrcám a dál jedu na Jindřichův Hradec, kde už to pěkně sviští.

Dál pokračuji přes Telč do Nové Říše, kde dávám oběd a poté mířím do Moravských Budějovic, což byl cíl cesty. Polovina, by tedy byla odjetá. Teď to ještě dojet dom :-).

Má zpáteční cesta vede převážně po rakouském území. Z Drosendorfu v podstatě až do Litschau se jeden parádně. Kvalitní asfalt a téměř nulový provoz. Tady kilometry naskakují téměř samy :-). V Chlumu u Třeboně ještě zastavuji na Kofolu a utopence, připínám světla (pro která jsem se musel vracet) a po tmě dojíždím do Českých Budějovic. Celkový stav kilometrů cca 295. Mě snad trefí. Dávám noční okružní jízdu po ČB a natahuji to na cílových 300 kilometrů.

Shrnutí

Padlo to tam! Ale že bych to chtěl jet znovu, tak to tedy nechci :-D. Ono ujet se to dá, ale v mém případě to bylo přes 14h aktivní jízdy, což je masakr. Pro letošek bylo osobáků až až. Jsem zvědavý jak to uvidím příští rok :-).

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top